Tüfek namlusu delimi İzmir Derin Delik olarak müşterilerimize sunduğumuz kaliteli ve profesyonel derin delik delme işlemleri arasındadır. Namlu delikleri tüfekler için son derece önemlidir. Bu nokta da tüfek namlusu delikleri ile ilgili bilgi araştırıyor ve bu konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İzmir Derin Delik olarak kurulduğumuz günden bu yana kaliteli hizmetler veriyor olup tüfek namlusu delimi ile ilgili de aradığınız güvenilir hizmeti sizlere sağlamaktadır. Siz de İzmir Derin Delik ile iletişime geçerek tüfek delik delme ve silah derin delik gibi hizmetlerimiz ile ilgili en detaylı bilgiye kısa bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Tüfek Delik Delme Nedir?

Silah derin delme, yüksek derinlik-çap oranlarında metalde delikler oluşturmak için uzun, ince bir kesme aleti kullanan derin bir delik delme işlemidir. Bir tabanca ile delme, 1 ila 50 [0.04 ila 2.00 inç] çaplarında etkilidir. Bir aleti, benzersiz kafa geometrisi ile geleneksel bir Burgu matkabından farklıdır; standart bir silah delme makinesi bir metal iş parçasına taşınırken talaşları kaldıran tek etkili bir kesme kenarına sahiptir.

Silah delme işlemi olarak da ifade edilen bu yöntem aşırı derinliklerde bile talaş egzozunu temizlemek için yüksek basınçlı soğutma sıvısı kullanarak, geleneksel makine ve büküm matkapları gibi aletlerde mümkün olanın ötesinde derin delikler açabilir.

Tabanca delme, başlangıçta varillerin düzgün çalışması için hem düzlük hem de namlu dayanıklılığının gerekli olduğu silah varillerinin üretimi için geliştirilmiştir. Silah delme işlemi ve araçları, modern, özel makinelerde maksimum performans ve kullanım için rafine edilir. Ateşli Silahlar silah delme için yaygın bir uygulama olmaya devam ediyor. Diğer endüstriler dizel yakıt bileşenleri, tıbbi aletler, plastik enjeksiyon kalıpları ve daha fazlasını içerir.

Savunma Sanayii’de Derin Delme İşlemleri

Tabanca ile delme, günümüz endüstrisinde kullanılan en eski ve en yaygın kullanılan derin delik delme yöntemidir. Matkap veya “tabanca matkap” genellikle içi boş bir silindirik matkap sürücüsünden oluşan tek parçalı bir montajdır. Ayrıca, V şeklinde kıvrımlı bir boruya lehimlenir ve son olarak sert lehimli bir yekpare karbür matkap kafasına monte edilir. Hem kıvrımlı matkap sapı hem de sert lehimli karbür matkap kafası, böbrek şeklinde bir enine kesitten. Açık V şeklindeki bölüm, bir talaş oluğu olarak işlev görür.

Her durumda, namlulu matkaplar, kıvrımlı tabanca matkap sapının ortasından gelen yüksek basınçlı soğutucunun filtrelenmesini gerektirir. Daha sonra matkap, karbür matkap kafasındaki bir soğutma sıvısı deliğine yönlendirilir. Yüksek basınçlı kesme sıvısı, matkap kafası için yağlama sağlar. Ayrıca, bu, matkap kafası tarafından üretilen tüm talaşların, namlu matkabı şaftının V şeklindeki talaş yivinden boşaltılmasını sağlar. Tabanca ile delme, daha iyi bir dahili kesme sıvısı kaynağı / harici talaş egzoz delme yöntemi olarak bilinir.

Tabanca matkapları genellikle tek amaçlı tabanca delme makinelerinde ve çeşitli işlemelerde kullanılır. Yeterli yüksek basınçlı soğutma sıvısı ve filtrasyon sistemleri ile donatılmış tornalama merkezlerine sahiptirler. Bu delme sistemiyle, 100 x çapın üzerindeki derinliklerde sondaj yapılması beklenebilir.

Uzun delik delme, namlu derin delme, tüfek derin delme gibi işlemler ile aşağıdaki faydalar elde edilebilir.

  • Yüksek kesme performansı;
  • Minimum merkez hattı sapması;
  • Olağanüstü delme kalitesi (yüzey, delme toleransı);
  • Sorunsuz talaş kaldırma sayesinde yüksek işlem güvenilirliği;
  • Minimum miktarda yağlama (MQL) için uygundur.

Profesyonel Tüfek Namlusu Delme İşlemleri

Silah derin delme makineleri, derin deliklerde istenen toleransları elde etmek için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu nokta da firmamız İzmir Derin Delme müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir ve konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.